PRIEŠ PRADEDANT LANKYTI DARŽELĮ:

           Išėjimas į darželį vaiko gyvenime yra pirmas didelis pokytis, nauja aplinka, patirtis, naujos taisyklės.  Todėl , tėveliams verta pasiruošti vaikučių emocijų bangai, nuo paprasto nerimo iki pykčio.  Įsitikinkite, ar tikrai Jūs esate pasiruošę išleisti savo atžalą į darželį. Tvirtai nusprendę lankyti darželį nesiblaškykite.

·         Pasitikėkite darželyje dirbančiais pedagogais ir ugdymo programa. Venkite išankstinės neigiamos nuostatos. Turėkite teigiamą požiūrį, nes nuo jo priklausys Jūsų vaikelio nusiteikimas lankyti darželį. Tai labai svarbu visai bendrai vaikų, tėvelių ir pedagogų  emocinei atmosferai.

·         Kviečiame vaikelį kartu su tėveliais pasisvečiuoti darželyje, susipažinti su darželio aplinka, už vaiką atsakingu specialistu,  surinkti rūpimą informaciją apie darželio gyvenimą.

·         Tėveliams patartina, vaikams suprantama kalba, pasikalbėti apie būsimus pokyčius, naujus draugus, naująją vietą, kurioje leis tam tikrą laiką, o vakarui atėjus vyks namučio.

·         Nelyginkite savo atžalos su kitais vaikais. Turėkite kantrybės, jei jo prisitaikymas prie naujos aplinkos truks ilgiau negu kitų vaikučių.

PIRMOSIOS DIENOS DARŽELYJE (ADAPTACIJA):

           Adaptacijos eigai ir vaikų nusiteikimui labai svarbi stabili, geranoriška tėvų nuostata! Kiekvieno vaiko adaptacijai darželyje skiriame individualų dėmesį ir parenkame konkrečiam vaikui tinkamiausius metodus. Vaikučiai yra skirtingi, tad vieni mažyliai gerai pasijunta jau pirmąją dieną ar savaitę, o kitiems, naujoje vietoje, apsiprasti prireikia daugiau laiko. Normali vaiko raidos adaptacija trunka nuo 6 iki 8 savaičių, kai vaikas lieka vienas ugdymo įstaigoje be tėvelių.

·         Nepalikite vaiko, iškart visai dienai!

·         1 diena. Vaikas ateina kartu su mama/tėčiu su juo atsisveikina ir išeina, vaikelis yra paliekamas apie dvi , tris valandas. Veikla vaikelio prasideda nuo rytinio rato, pasisveikinimo, dalyvauja kūrybinėje veikloje.

·         2 diena. Vaikas ateina kartu su mama/tėčiu, su juo atsisveikina ir išeina, vaikelis būna įstaigoje iki pietų miego.

·         3 diena. Vaikas ateina kartu su mama/tėčiu su juo atsisveikina ir išeina, vaikas būna ugdymo įstaigoje pusę dienos.

·         4-5 diena. Vaikas ateina kartu su mama/tėčiu su juo atsisveikina ir išeina, vaikas būna ugdymo įstaigoje pusę dienos/visą dieną.

·         Pirmosiomis dienomis į darželį vaiką turėtų atvesti šeimos narys, su kuriuo vaikas skiriasi lengviausiai. Atsisveikinkite trumpai ir ramiai, taip pat, kaip eilinio išėjimo iš namų metu.  Prieš išeidami priminkite vaikui, kada jį pasiimsite. Tesėkite duotą pažadą ir nevėluokite jo pasiimti. Vaikas greitai supras, kad visada sugrįžtate ir Jumis galima pasitikėti.

·         Darželis vargina, todėl būkite supratingi savo vaikučiams, nes pradžioje jie bus irzlesni, naktimis dažniau prabus.