Kurdami “Karaliukų akademija” ugdymo įstaigą, labiausiai norėjome, kad šioje erdvėje, kurioje jie praleis daug laiko, vaikai jaustųsi ypatingi ir saugūs.

Kada žmogutis/vaikas jaučiasi ypatingai?

·         kuomet jam skiriamas išskirtinis  dėmesys,

·         kuomet žinai kas jam patinka,

·         kuomet žinai kas jam nepatinka,

·         kuomet žinai, kur jam reikia tobulėti,

·         kur jis pats geriausias ir žinai, kaip tai ugdyti,

·         kuomet žinai, kada jam reikia pailsėti,

·         kuomet žinai, kad nieko nežinai ir kiekvieną dieną skaitydamas vaikučiams knygą, versdamas lapą, ko nors naujo pats išmoksti.

Ir kas svarbiausia, kad tai  laikas, kurį vaikas praleidžia:

·         apsuptas didelio bendravimo,

·         spalvotų veiklų,

·         bendravimo su įvairesnio amžiaus vaikais,

·         susitikimo su kitais pedagogais, kūrėjais, gamintojais ir t.t.,

·         užsiimdami gamyba,

·         užsiimdami kūryba,

·         žaidžiant.

Ir… galėtume vardinti ir vardinti, net neįkvėpdami nė gurkšnelio oro….Tad, vedami šių minčių, ieškojome patalpų, kuriose galėtume įkurdinti savo gyvenimo filosofiją, savo svajonę – vaikų darželį! Tačiau, tai ką radome, mums nepatiko, dėl įvairiausių priežasčių, o jų pagrindinė, matyt buvo ta – nuolat lendanti mintis – “Tai koks tas pasišventimas vaikystei, jos grožiui ir augimui, jeigu kasdien kelsiuosi, kaip į darbą”…

Tad, nuo išpažinties sau, prasidėjo žemės ploto paieškos, idėjų braižymo – kaip namai ir svajonė galėtų suskambėti viename.Ir mums pavyko!  Tikrai šventai, tuo tikime, jog mums pavyko…

Pavargom! Pailsėjom! Ir galiausiai pasijutome pasiruošę – sienas užpildyti vaikišku juoku ir jaukia ramybe. Tai, puikiai deri tarpusavyje! O, kaip tai gyvuos ir augs, kiek daug čia klegės, apsvarstysime ir pamatysime tai, tik po kurio laiko….

Kurdami erdvę, turėjome išskirtinę galimybę – planuoti iš anksto. Suplanuoti erdvę, jos išdėstymą ir emociją!

KIEMAS

Kieme nusprendėme palikti kuo daugiau erdvės, tam kad šių dienų vaikai turėtų galimybę vėl sugrįžti prie tos vaikystės, kuomet kasdien į lauką eidavome žaisti estafečių, lauko žaidimų. Ieškodavome, tyrinėdavome, nuolatos patirdavome daug įspūdžių. Mūsų fantazija, tiesiog, virė.

Tai ir veiksime su šių dienų vaikais! Nuo sekretų gamybos iki augalų sodinimo ir priežiūros. Nuo aktyvių estafečių ir žaidynių iki  pro padidinimo stiklą stebėti gyvybę. Viskas kas tikra ir tai kas specialiai dėl jų paruošta. Viskas kas išsaugota atmintyje ir perduota iš skirtingų kartų prisiminimų.

VIDUS

Ne be reikalo sakoma – “kokia išorė, toks ir vidus”. Tai, tikrai ne gyvenimo taisyklė, tik veikiau šmaikštus požiūris. Tačiau, į erdvės įrengimą, žiūrėjome labai rimtai ir iš ties, vadovaudamiesi šia taisykle.

Ekologiški dažai, saugiai įrengta aplinka, daug šviesos, šilumos…. Ir akcentai detalėms, tai kas atsinešta iš asmeninių prisiminimų – spintelės, kurios pirmosios pasitinka. Lentynos, kviečiančios versti galvą aukštyn ir tyrinėti. Besitransformuojančios lovos, tokios kaip vaikystei, kviečiančios kopti. Specialiai vaikučių ūgiui pritaikytas vonios kambarys ir kas mums brangiausia – lėlių teatras, pats ryškiausias vaikystės prisiminimas.

Mums svarbu, kad vaikai turėtų daugybę nuostabių prisiminimų! Mums svarbu, kad vaikai užaugę perduotų  žmogiškąsias vertybes ir  tradicijas savo vaikams….

Tad, tokia ta misija – perduoti vertybes, istorijos palikimą ir ateities naujienas, išugdant kiekvieną būsimą teisingą ir gerą mūsų ateities Karalių. Jūsų atžalą, mūsų ateitį!